Aktualności

Zaproszenie na wystawę Podwodny świat

Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu organizują w dniu 16 grudnia 2023 r. wystawę pt. „Podwodny świat”, autorstwa Pana Piotra Kliszcza (1962). Autor z zawodu jest lekarzem ortopedą, traumatologiem, specjalistą rehabilitacji medycznej, ale z zamiłowania nurkiem i fotografem.

Fotografuje od 7 roku życia, nurkuje od lat 24, wykonując ponad 500 nurkowań w wodach o temperaturze od 0 do 30 stopni i o bardzo różnej przejrzystości, a głębokość nurkowań to zwykle do 20 – 30m ( strefa światła i najbogatszego życia), ale są również zdjęcia z głębokości 57m. Posiadane uprawnienia nurkowe: prawie Master Skuba Diver.Oczarowany pięknem podwodnej przyrody pragnie zaprezentować chwile złapane w oko obiektywu podczas nurkowań w różnych miejscach Morza Czerwonego, Morza Północnego, Morza Śródziemnego, Adriatyku, Oceanu Indyjskiego, w polskich stawach i jeziorach. Jego wystawy organizowane były w Jarosławiu, Krakowie, Leżajsku, Lublinie, Łańcucie, Przemyślu i Rzeszowie

Bliższe informacje o wystawie podane zostaną później, ale już dzisiaj, sygnalnie, informujemy o tym wydarzeniu, przedstawiając próbkę zdjęć, będących jej przedmiotem.

Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi NiebyleckiejPiotr Kliszcz
Rocznik 1962. Z zawodu ortopeda i traumatolog, specjalista rehabilitacji medycznej. Z zamiłowania fotograf i nurek. Fotografuję od 7 roku życia. Nurkuję od 24 lat – wykonałem ponad 500 nurkowań w wodach o temperaturze od 0* do 30*  i o bardzo różnej przejrzystości. Uprawnienia nurkowe: prawie Master Skuba Diver. Głębokość nurkowań to zwykle do 20- 30m ( strefa światła i najbogatszego życia), ale są również zdjęcia z głębokości 57m. Oczarowany pięknem podwodnej przyrody pragnę zaprezentować chwile złapane w oko obiektywu podczas  nurkowań  w różnych miejscach Morza Czerwonego, M. Północnego, M. Śródziemnego, Adriatyku, Oceanu Indyjskiego, stawach i jeziorach Polski. Namówiony przez znajomych przedstawiłem swoje zdjęcia na wystawach w i Jarosławiu, Krakowie, Leżajsku, Lublinie, Łańcucie, Przemyślu i Rzeszowie.

Dodatkowe informacje