Aktualności

Zaproszenie na wystawę Podwodny świat

Imieniem Towarzystwa Miłośników Ziemi Niebyleckiej zapraszam serdecznie na wystawę pt. Podwodny świat. Autorem wystawy jest lekarz ortopeda Piotr Kliszcz, fascynujący się nurkowaniem i wykonywaniem pod wodą zdjęć. Tak więc przedmiotem wystawy są fotografie wykonywane w wodach Morza Czarnego, Czerwonego, a także innych mórz i oceanów, a także w polskich stawach i jeziorach. Wystawa odbędzie się w dniu 16 grudnia 2023 r. (sobota) o godz. 17.00, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zaproszenie w załączeniu.

Antoni Chuchla
prezes zarządu TMŹN

Zaproszenie na wystawę Podwodny świat

Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu organizują w dniu 16 grudnia 2023 r. wystawę pt. „Podwodny świat”, autorstwa Pana Piotra Kliszcza (1962). Autor z zawodu jest lekarzem ortopedą, traumatologiem, specjalistą rehabilitacji medycznej, ale z zamiłowania nurkiem i fotografem.

Fotografuje od 7 roku życia, nurkuje od lat 24, wykonując ponad 500 nurkowań w wodach o temperaturze od 0 do 30 stopni i o bardzo różnej przejrzystości, a głębokość nurkowań to zwykle do 20 – 30m ( strefa światła i najbogatszego życia), ale są również zdjęcia z głębokości 57m. Posiadane uprawnienia nurkowe: prawie Master Skuba Diver.

Czytaj więcej: Zaproszenie na wystawę Podwodny świat

Zaproszenie

Imieniem zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi  Niebyleckiej zapraszam wszystkich członków Towarzystwa na wspólnego grilla. Impreza odbędzie się  w dniu 29 czerwca 2023 r. (czwartek) w Pensjonacie „CDN” w Żyznowie 292c (Pan Andrzej Ciuba).

Koszt uczestnictwa to 40 zł. od jednej osoby, płatny do dnia 25 czerwca 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niebylcu.

Rozpoczęcie imprezy o godz. 17.3o, dojazd we własnym zakresie.

Antoni Chuchla
prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Niebyleckiej  

Zaproszenie na wykład prof. dr hab. Wacława Wierzbieńca oraz dr Ivanny Luchakivska

 

Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zaprasza na spotkanie, w czasie którego zaprezentowane zostaną wykłady nt. różnorodności kulturowej i etnicznej regionu niebyleckiego.  Wykłady te wygłoszą:

  • prof. dr hab. Wacław Wierzbieniec pt. Rusini, Ukraińcy, grekokatolicy z lokalnej perspektywy. Rzeszów, Zalesie, Dębno w świetle badań własnych,
  • dr Ivanna Luchakivska, Kwestia świadomości narodowej Ukraińców w XIX i XX w. w świetle  historiografii ukraińskiej.


Profesor W. Wierzbieniec jest kierownikiem Zakładu Historii i Kultury Żydów w Uniwersytecie Rzeszowskim i dedykuje swój wykład  pamięci Anny Żyźniewskiej i Joanny Zubal – gorliwych grekokatoliczek i strażniczek pamięci o jarosławskich grekokatolikach, natomiast dr Ivanna Lachivska pracuje jako adiunkt w Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym im. Iwana Franki w Drohobyczu.

Spotkanie odbędzie się w dniu 23 marca godz.. 18.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. W załączeniu plakat.

Zapraszamy serdecznie

Dodatkowe informacje