Informacja w gazecie Super Nowości

Informacja o powołaniu do życia Towarzystwa Miłośników Ziemi Niebyleckiej pojawiła się w gazecie codziennej Super Nowości w wydaniu wtorkowym z 20 grudnia 2011 r. w artykule Poszukują osób związanych z ziemią niebylecką. Gazeta Super Nowości jest dziennikiem południowo-wschodniej Polski wydawanym od poniedziałku do piątku w średnim nakładzie 22600 egzemplarzy. Informacja jaka ukazała się w dzienniku z pewnością przyczyni się do jeszcze szerszego rozpropagowania działalności towarzystwa.

 Przedruk artykułu Poszukuja osób związanych z ziemią niebylecką - Super Nowości 20 grudnia 2011 r.

NIEBYLEC. Kilkudziesięciu pasjonatów zorganizowało się i powołało do życia Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcą działać na rzecz lokalnej tradycji i historii. Mają co robić, bo stąd wywodzili się m.in.: poeta Julian Przyboś czy Stanisław Szurlej, słynny w międzywojniu doktor nauk prawnych, adwokat, nazywany „złotoustym", bo uczestniczył w wielu głośnych procesach.
- Skarbnicą wiedzy o miejscach są ludzie - tłumaczy Antoni Chuchla, prezes nowo powstałego Towarzystwa Miłośników Ziemi Niebyleckiej. - W związku z tym apelujemy do wszystkich, aby włączyli się w prace naszego Towarzystwa. Prosimy o kontakt również tych, którzy mieszkają poza Podkarpaciem albo za granicą - każde wspomnienie, każda zasłyszana historia albo fotografia jest dla nas niezwykle cenna - mówi Antoni Chuchla, prezes TMZN.
Więcej na stronie www.towarzystwo.niebylec.com.pl bes

Super Nowości -...

 

Dodatkowe informacje