Aktualności

Wystawa fotograficzna Jana Macieja Maciucha

Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej oraz Wójt Gminy Niebylec bardzo serdecznie zapraszają na wystawę fotograficzną Przywołane z pamięci, Jana Macieja Maciucha, profesora Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Będzie to wystawa fotografii z Ziemi Świętej, która jest miejscem ukochanym Autora. Ponieważ ziemia niebylecka jest dawnym terenem pogranicza, na którym żyli przedstawiciele różnych narodowości i różnych kultur, dlatego też będzie to bardzo dobra okazja dla przypomnienia tamtych czasów i tamtych społeczności. Owo przypomnienie znajdzie wyraz w wykładzie wygłoszonym przez prof. dr hab. Wacława Wierzbieńca z Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego pt. Specyfika życia religijnego w galicyjskim SZTETL.
Obok wykładu proponujemy Państwu muzykę klezmarską i jadło koszerne, a wystawa będzie okazją do rozmowy, wymiany poglądów i miłego spędzenia czasu.
Wydarzenie będzie miało miejsce w Domu Kultury w Niebylcu, w piątek 30 czerwca 2017 r. o godz. 18 i będzie rozpoczęciem Dni Gminy Niebylec, przypadających w tym roku na 1-2 lipca 2017 r. Załączamy tekst zaproszenia.

 

Załączniki:
Pobierz plik (2017-06_zaproszenieTMZN.pdf)Zaproszenie[Wystawa fotograficzna Jana Macieja Maciucha ]

Dodatkowe informacje