#PomagamUkrainie

Szanowni Członkowie Towarzystwa!

Od kilku dnia trwa wojna w Ukrainie. Wszyscy, którzy mamy pewną wrażliwość na ludzką krzywę, pragniemy włączyć w pomoc dla niewinnych osób i udzielić potrzebującym niezbędnej pomocy. Apelujemy zatem o zbiórkę rzeczy najpotrzebniejszych, do których zaliczamy leki, środki opatrunkowe i inne niezbędne materiały, wg następującego wykazu:
1) leki przeciwbólowe, krople żołądkowe, środki przeciwgorączkowe, leki przeciw grypie, krople do nosa, maści przeciwbólowe, antybiotyki, maści przeciwgrzybiczne, hydrocortision, środki odkażające (octanisept, woda utleniona itp.),
2) strzykawki nr 2, 5, 10, 20,
3) igły nr 8, 6, 7,
4) środki opatrunkowe, podpaski, pampersy dla dzieci i dla dorosłych, chusteczki nawilżające,
5) naczynia jednorazowego użytku (kubki, talerzyki, miseczki, sztućce),
6) śpiwory, karimaty, koce, ręczniki, latarki, baterie, termosy,
7) konserwy, mleko w proszku dla dzieci (Bebiko, Babilon itp.),
Proszę, aby włączyć się do akcji organizowanej przez gminę Niebylec i składać powyższe środki w poszczególnych miejscowościach od 2 do 4 marca 2022 r. (środa czwartek i piątek), w godzinach od 14.oo do 18.oo, a w Małówce i Niebylcu od godz. 10.oo do godz. 15.oo, w następujących obiektach:
1) Baryczka – Dom Wiejski,
2) Blizianka – Dom Wiejski,
3) Gwoździana – Dom Wiejski,
4) Gwoźnica Dolna – Dom Strażaka,
5) Gwoźnica Górna – Dom Wiejski,
6) Jawornik – Dom Strażaka,
7) Konieczkowa – Dom Strażaka,
8) Lutcza – Dom Strażaka,
9) Połomia – Dom Strażaka,
10) Małówka i Niebylec – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Bądźmy empatyczni i wrażliwi oraz nie opuszczajmy naszych przyjaciół
w potrzebie !

Towarzystwa Miłośników Ziemi Niebyleckiej